Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Amenda pt nerespectarea OUG
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Amenda pt nerespectarea OUG

Am primit astazi o amenda pt nerespectarea starii de urgenta. Am adeverinta completata de la organizatia sportiva pt care fac voluntariat in care se atesta ca fac voluntariat in mai multe orase dintr-o zona defavorizata, domnul agent mi-a spus ca am nevoie si de declaratie pe propria raspundere pt ca nu pot justifica locurile deplasarii chiar dacain adeverinta de la organizatie se specifica orasele de deplasare.Ar insemna ca zilnic trebuie sa scriu f multe declaratii pe propria raspundere.Are dreptate sau nu ?
Da, trebuie facuta declaratie cu traseul de la momentul acela. Puteti face una singura daca stiti dinainte traseul complet sau mai multe, in functie de parcurs.