Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie pe proprie raspundere
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie pe proprie raspundere

Daca trebuie sa desfasor zilnic aceleasi activitati - activitati profesionale (sunt asistent in brokeraj), ingrijire mama 89 ani, cumparaturi etc, trebuie sa scriu zilnic cate o declaratie sau este valabila declaratia de la inceputul perioadei starii de urgenta? Cum trebuie completata declaratia pentru a nu avea probleme cu organele de ordine?
Sunt doua lucruri diferite, pentru activitatea profesionala va trebuie o adeverință, pentru alte deplasări va trebui sa completați în fiecare zi declarația pe propria răspundere.