Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate gard natural taiat
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

gard natural taiat

Din dispozitia primarului, a fost taiat cca 35 ml de gard natural, plantat si intretinut de mine.Motivul pentru care a facut asta este:ca sa mareasca vizibilitatea intr-o intersectie.Anul trecut i-am spus sa instaleze o oglinda speciala ptr. intersectia respectiva, s-a lasat pagubas, insa anul acesta a profitat de faptul ca nu eram in localitate si l-a taiat la 30 de cm de sol.Practic m-a lasat fara gard.Va rog sa ma indrumati ce demersuri pot sa fac,cum sa procedez, ca acest lucru sa nu se mai intimple?
Vizibilitatea in intersectia respectiva este obligatorie si posibil impusa de catre politie pentru fluidizarea trafic si evitare producere evenimente rutiere.
Montarea unei oglinzi poate fi o solutie daca este agreata de politia rutiera. Daca nu se rezolva situatia prin montarea oglinzii respective, atunci solutia taierii gardului viu va ramane singura pentru primarie.
Dvs. puteti construi un alt gard (nu neaparat gard viu) astfel incat sa nu se mai obtureze vizibilitatea.