Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie pe propria raspundere.
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie pe propria raspundere.

Sunt expert evaluator,am 69 ani,dar activez cu succes ca PFA.
Intrebare: conform pct.1 din declaratie,in interes profesional,pot sa ma deplasez si in afara intervalului orar 11-13?. Culegerea de date si deplasarea pot dura mai mult de 2ore.
In afara de Declaratie,mai trebuie vre-un document pentru a demonstra ca sunt PFA? Politistii sunt greu de convins!
Va multumesc.
Vă faceți declarația pe proprie răspundere, dar și adeverința pe PFA (în care precizați deplasarea la diverse locații ale beneficiarilor, sediile autorităților publice locale și centrale etc., după caz.
Stimate domn ,

Este necesara declaratia pe proprie raspundere, care sa fie una foarte clara, detaliata, mentionand activitatea profesionala prestata, ora inceperii efective, precum si durata aproximativa destinata efectuarii activitatii lucrative.

Sa aveti si adeverinta care atesta acest aspect, precum si alte inscrisuri care atesta profesia dumneavoastra.

Va mulțumesc. Dar trebuie să mă încadrez în intervalul 11-13?