avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ziua libera obtinuta in urma donarii de sange suspenda ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ziua libera obtinuta in urma donarii de sange suspenda cumva termenul preavizului in cazul demisiei/concedierii?

ziua libera obtinuta in urma donarii de sange suspenda cumva termenul preavizului in cazul demisiei/concedierii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:46, 15 Aprilie 2020
Nu suspenda preavizul asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Donare sange in preaviz Radu03 Radu03 Buna ziua, Sunt in perioada de preaviz la o firma si m-am programat pentru donare de sange la centrul de transfuzii. Am discutat la firma sa vad daca mi se ... (vezi toată discuția)
Drepturile donatorilor de sange Purcelus Purcelus Un donator regulat, se prezinta la Centrul de transfuzii in scopul de a dona sange. In urma analizelor este suspendat temporar pentru donare, deci nu doneaza ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! preavizul de 20 zile lucrătoare acordat de către ... Bușcă Emilia Bușcă Emilia Bună ziua! Preavizul de 20 zile lucrătoare acordat de către angajator la încetarea CIM poate fi întrerupt doar de concediu medical? În această perioadă ... (vezi toată discuția)