Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Reziliere contract de închiriere la Anaf
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Reziliere contract de închiriere la Anaf

Bună ziua! As dori sa știu care este modalitatea de reziliere a unui contract de închiriere înainte de termenul prevazut in respectivul contract și care e procedura de urmat la ANAF? Ce documente trebuiesc întocmite? Mulțumesc.
La ANAF doar trebuie sa depuneti declaratia unica (in baza actului de reziliere).
Ioan Petru Butariu, Contabil
Mulțumesc pentru răspuns.
Actul de reziliere trebuie înregistrat? Văd in declarația unica, in câmpul specific trebuie trecut numărul documentului și data.
Pana acuma, acolo treceam numărul contractului de închiriere și data emiterii acestuia
In acel camp se trec nr contractului de închiriere și data. Aveti la rd 8.Data încetării activității.
("Rd. 7 și rd. 8 "Data începerii/încetării activității" - se înscriu data prevăzută pentru începerea derulării contractului încheiat între părți, respectiv data prevăzută pentru încetarea contractului încheiat între părți.")
reziliere contract de inchiriere