avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1095 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] Proiecte ... Eu ma gandesc sa ma ofer voluntar pentru a duce ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Proiecte comunitare ce au nevoie de voluntari (atentie!, voluntari, nu donatori)

Eu ma gandesc sa ma ofer voluntar pentru a duce Sfânta Lumina Învierii în noaptea de Înviere în zonele Piata Romana si Piata Unirii

Sper sa fi postat bine în acest forum.

Dacă va fi nevoie de voluntari pentru aceste zone eu ma ofer voluntar în condițiile în care guvernul va accepta acest lucru.

Tot la fel si cu Sfintele Paste.

Am echipament corespunzător.Am masca de protecție, manusi și viziera asa cum au medicii de la spitalul Matei Bals.

Stie cineva cum se procedează?
Bisericile sunt închise si nu stiu cum se procedează.

Am văzut că unii polițiști si jandarmi se simt jigniți sa faca ei asa ceva.
Poate ca unii sunt atei si nu imi pare in regula.sa duca Sfânta Lumina la.oameni, la credincioși.
Inteleg sa degrevez un politist sau un jandarm de această obligație cetățenească comunitară în care nu crede sau pur si simplu nu vrea.

Consider ca, este dreptul lor să nu faca asa ceva daca se simt jigniți.
Nimeni nu trebuie sa duca Lumina Sfântă daca nu vrea.
Ultima modificare: Miercuri, 15 Aprilie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:12, 16 Aprilie 2020
Am vrut să vă ajut, dar în afară numărul de la BOR nu am găsit nimic: 021.335.06.56, e pentru relații publice.

Cred că e târziu acum, probabil s-au organizat deja - adică așa mi s-ar părea normal. E deja joi.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc!

La acest număr nu răspunde nimeni.
Am incercat pe undeva tot prin telefon dar au voluntari suficienți.

Eu credeam ca in noaptea de Înviere este nevoie de voluntari.
Oricum, eu am.oferta deschisă si daca exista vreo parohie în zona centrală care are nevoie de voluntari voi merge.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scandalul cu sfânta lumina si paștele în criza covid-19 CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Atâta timp cât există măsuri concrete gândite de guvern care să respecte impiedicarea răspîndirii virusului nu vad sa existe probleme. Cu siguranta ... (vezi toată discuția)
Medicii sunt supărați că se va credincioșilor sfânta lumina a Învierii de la ierusalim CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Se tem ca se va răspândi noul coronavirus.Se tem de ceea ce nu cunosc desi trebuia sa cunoasca de mult timp... Eu nu am nicio temere ca se va împrăștia ... (vezi toată discuția)
Farse pioase Adalbert Gabriel Gazdovici Adalbert Gabriel Gazdovici Heeei, legenda spune ca daca ai credinta cat un bob de mac nu numai ca poti ajunge in imparatia cerurilor dar mai ai si bilet in primul rand la spectacolul ... (vezi toată discuția)