Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa de timbru judiciar
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa de timbru judiciar

Buna ziua ,
Unde se poate plati taxa de timbru judiciar pentru Judecătoria Cornetu,
Menționez că am domiciliul în București,sector 6
Mulțumesc,
La Directia Taxe si Impozite Locale Sector 6.
Momentan nu lucrează cu publicul,
Am mai incercat la banca sau la posta,dar s-au întors banii,
Mai exact care este procedura la CEC sau la Banca
Mulțumesc
Buna ziua,
Vedeti pe net ce numar de cont are DITL Sector 6 si trimiteti prin posta banii in acel cont.
Puteti s-o luati si on-line, folosind contul DITL Sector 6 insa va trebuie si stampila bancii.
Eu trec numarul de dosar cand iau taxe on-line si nu mi-a anulat instanta niciodata cererea pe motiv ca n-ar fi depusa in original taxa, fiind logic ca nu poate fi folosita si-n alt dosar.
Am găsit pe net contul ditl sec 6
Pot depune banii in acel cont ,
Cu Nr dosar ...an...nelămurirea este că banii trebuiesc pentru judecătoria Cornetu,
Mai trebuie sa specific ceva in afara de Nr dosar,an...Judecătoria Cornetu sau în funcție de dosar ,an...știu unde să livreze banii
Mulțumesc,
Anticipat
Bulacom, utilizator