avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa de timbru judiciar
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa de timbru judiciar

Buna ziua ,
Unde se poate plati taxa de timbru judiciar pentru Judecătoria Cornetu,
Menționez că am domiciliul în București,sector 6
Mulțumesc,
Cel mai recent răspuns: Bulacom , utilizator 17:15, 17 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
La Directia Taxe si Impozite Locale Sector 6.
Momentan nu lucrează cu publicul,
Am mai incercat la banca sau la posta,dar s-au întors banii,
Mai exact care este procedura la CEC sau la Banca
Mulțumesc
Buna ziua,
Vedeti pe net ce numar de cont are DITL Sector 6 si trimiteti prin posta banii in acel cont.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti s-o luati si on-line, folosind contul DITL Sector 6 insa va trebuie si stampila bancii.
Eu trec numarul de dosar cand iau taxe on-line si nu mi-a anulat instanta niciodata cererea pe motiv ca n-ar fi depusa in original taxa, fiind logic ca nu poate fi folosita si-n alt dosar.
Am găsit pe net contul ditl sec 6
Pot depune banii in acel cont ,
Cu Nr dosar ...an...nelămurirea este că banii trebuiesc pentru judecătoria Cornetu,
Mai trebuie sa specific ceva in afara de Nr dosar,an...Judecătoria Cornetu sau în funcție de dosar ,an...știu unde să livreze banii
Mulțumesc,
Anticipat
Ultima modificare: Vineri, 17 Aprilie 2020
Bulacom, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tribunalul bucuresti/ unde taxa de timbru ? calin_andrei calin_andrei Salut, Dosarul este la Tribunalul Bucuresti, reclamanta are sediul in alt oras; unde pot sa platesc taxa de timbru in Bucuresti? La ceva taxe locale? Si ... (vezi toată discuția)
Unde se platesc taxele de timbru judiciar? cosmincebuc cosmincebuc Buna ziua, va rog sa imi spuneti unde se platesc taxele de timbru judiciar in situatia urmatoare: (avand in vedere ca nu se mai platesc pentru toate sectoarele ... (vezi toată discuția)
Unde se plateste taxa judiciara de timbru pt somatia de plata? 1971Gina 1971Gina nu am reusit sa ma lamuresc, daca eu sunt reclamantul, si locuiesc de ex. in sectorul 4, iar sediul social la paratului este in sectorul 1, unde trebuie sa ... (vezi toată discuția)