Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Posibilitatea de a fi dat afara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Posibilitatea de a fi dat afara

Buna ziua, In aceasta perioada unii dintre noi risca sa fie dati afara.
Va rog sa imi spuneti daca legea protejeaza cumva femeiele care au ingrijire un copil mic sub 3 ani(femeia este divortata). Firma la care lucreaza are un numar destul de mare de angajati si nu stiu daca ei sunt obligati de vreo lege sa ia in considerare si aspectele sociale.
Multumesc.
Nu sunt obligați prin niciun act normativ sa tina seama de asa ceva.