Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Notificare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Notificare

Bună ziua. Doresc si eu un model de notificare pentru inchiderea unui cont bancar cu poprire.
Fiti mai explicit, sunteti intr.o executare silita, ati achitat debitul?
E prima data cand aud de aceasta notificare.
Cristian Costin Miloș, Avocat
Am un cont la bcr,in care primeam salariul si un credit cu ipoteca la volksbank ,care e în executare.Executorul a pus poprire pe toate conturile pe care le-am avut.Acum nu mai incasez nimic în contul de la bcr și aș vrea să îl închid.Am fost la o sucursală bcr,dar bineinteles ca nu se poate. Si as vrea sa știu de ce,si m-am gândit să le fac o notificare sau o cerere de închidere de cont prin email .După ce primesc raspunsul o sa văd ce ar mai fi de făcut.
Dandu76, utilizator
Catre,
Banca......

Subsemnatul.... domiciliat in...... cnp...... ci seria.... nr...., solicit inchiderea contului nr..... intrucat nu imi mai este necesar.
Mulțumesc frumos.