Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare suspendare CIM mai devreme de termenul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare suspendare CIM mai devreme de termenul stabilit

Buna ziua,
Am suspendat CIM-ul salariatilor intre 21 Apr si 15 Mai, dar exista posibilitatea sa ii chemam pe oameni la munca mai devreme decat 15 Mai.
Cum se opereaza corect acest lucru in Revisal, fiindca am auzit o multim de pareri si nu stiu care este corecta.
Multumesc, anticipat!
Operatia de incetare se poate face apasand butonul "Incetare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" - subsectiunea "Suspendare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi incetata suspendarea .

In ecran se completaza data la care inceteaza suspendarea.
Multumesc pentru raspuns; voiam sa stiu si cum se opereaz corect, dar si daca regulamentul de operare ne "amendeaza"' daca chemam oamenii mai devreme decat am preconizat, ceea ce cred ca nu e gresit....
Nu va "amendeaza"nimeni, daca incetati suspendarea mai devreme de termenul initial.