avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 239 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare suspendare CIM mai devreme de termenul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare suspendare CIM mai devreme de termenul stabilit

Buna ziua,
Am suspendat CIM-ul salariatilor intre 21 Apr si 15 Mai, dar exista posibilitatea sa ii chemam pe oameni la munca mai devreme decat 15 Mai.
Cum se opereaza corect acest lucru in Revisal, fiindca am auzit o multim de pareri si nu stiu care este corecta.
Multumesc, anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:26, 21 Aprilie 2020
Operatia de incetare se poate face apasand butonul "Incetare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" - subsectiunea "Suspendare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi incetata suspendarea .

In ecran se completaza data la care inceteaza suspendarea.
Multumesc pentru raspuns; voiam sa stiu si cum se opereaz corect, dar si daca regulamentul de operare ne "amendeaza"' daca chemam oamenii mai devreme decat am preconizat, ceea ce cred ca nu e gresit....
Nu va "amendeaza"nimeni, daca incetati suspendarea mai devreme de termenul initial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detașare in sua Mateiutza Mateiutza Detașarea in SUA cum se transmite in revisal, in baza cărui articol din Codul Muncii? (vezi toată discuția)
Transfer angajati intre doua societati - septembrie 2016 AnamManole AnamManole Care este procedura de transmitere in Revisal a transferului angajatilor intre doua societati? Incetam contractele de munca la firma cedenta si intocmim si ... (vezi toată discuția)
Revenire din cic gabitza79 gabitza79 buna ziua! Am o salariata care se intoarce din CIC cand copilul implineste 1 an si 11 luni.In revisal am trecut suspendarea pana cand copilul implineste 2 ... (vezi toată discuția)