Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Restricție persoanau in vârstă
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Restricție persoanau in vârstă

Bună ziua.
Tatăl meu în vârstă de peste 65 ani locuiește în mediul rural într-o localitate sub 500 locuitori.
In cadrul localității deține o gradina la care trebuie sa ajungă zilnic pentru a o îngriji.
Deoarece intervalul orar 11-13 din păcate nu ii este suficient, va rog să îmi spuneti daca este vreo modalitate prin care poate părăsi locuinta și în afara acestui interval. Menționez că atât în drum către gradina și înapoi, cat și pe perioada in care lucrează acolo, nu ia contact cu nici o persoană.
Va mulțumesc!
In mod legal nu se poate deplasa in afara intervalului orar mentionat.