Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Despre administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Despre administrator

Dacă administratorul și cu președintele blocului nu vor sa iti arate anumite facturi cei de facut???
pentru inceput discutati cu cenzorul, apoi puteti face o reclamatie la primarie, care are un birou ce se ocupa cu asociatiile de proprietari. lasati sa treaca starea de urgenta
Conform disp L nr 196/2018 reprezentantul legal al asociatieid e proprietari este presedintele de asociatie
Administratorul de imobil este angajatul asociatieid e proprietari cu limita de competenta executionala dispozitii in vigoare,hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Administratorul de imobil nu are obligatia sa va prezinte documentele asociatiei de proprietari
Cenzorul nu are obligatia sa prezinte proprietarilor documentele asociatiei de proprietari
Cenzorul detine o responsabilitate speciala strict de verificare periodica sau ori de cate ori este necesar si vizare pentru legalitate a documentelor asociatiei de proprietari
Daca nu puteti solutiona la nivelul asociatiei de proprietari puteti sesiza oficial serviciul specializat din primarie
la mine in bloc nu exista censor.
ce pot face?
Puteati sa mai scrieti cateva randuri, pentru a intelege ce vreti si a va raspunde corect.
Daca asociatia de proprietari este constituita doar pe blocul dvs., problema este destul de grava, dar daca as. prop. are in componenta mai multe blocuri, nu este necesar ca fiecare bloc sa aiba cenzor sau comisie de cenzori - intelegeti?
Veniti cu amanunte. Cand ati participat ultima data la o Adunare Generala a as. prop. - nu ati discutat si acest aspect?
Nu am discutat acest aspect pentru ca de anul asta am devenit poprietara.
Asociatia este constistuita doar pentru blocul in care stau eu.
pe lista de plata nu apare numele nici unui censor.
la reparatii se dau bani in fiecare luna, luna asta tb sa platesc 80 lei fond de reparatii.
PFAIT, utilizator