Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Documente recuperare indemnizatie concediu parinti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Documente recuperare indemnizatie concediu parinti

Buna ziua,

Unde se pot gasi modelele de documente ce trebuie depuse pentru recuperarea indemnizatiei platite angajatilor care au stat acasa cu copii? Multumesc.
Procedura efectivă de decontare a sumelor:
[ link extern ] /

Ordinul 346/2020 privind aprobarea modelului declarației pe propria răspundere prevăzute la art. 3 alin. (1) lit. c) din Hotărârea Guvernului nr. 217/2020 pentru aplicarea prevederilor Legii nr. 19/2020 privind acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ
[ link extern ]