avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1999 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere bursa PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere bursa PFA

Buna ziua,

Ca si reprezentant unic al unui PFA, pot deduce valoarea unei burse private acordate copilului meu?
Cel mai recent răspuns: Audit Vic Cont , Contabil 15:04, 3 Mai 2020
Buna ziua,
Conform Art 7 din legea 376/2004 privind bursele private "Bursa privată nu poate fi acordată, în condițiile prezentei legi, rudelor sau afinilor până la gradul al IV-lea inclusiv"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bursa privata pentru copil administrator asociat srl si frate angajat srl GMRO GMRO Un SRL poate acorda legal burse private unui copil al unui asociat majoritar care e si administrator al SRL-ului si unui frate al unui angajat al SRL-ului care ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 376/2004-burse private-problema kristabella kristabella conform art. 7 din legea 376/2004 privind bursele private, bursa privata nu poate fi acordata rudelor sau afinilor pana la gradul al IV-lea inclusiv. in cazul ... (vezi toată discuția)
Sponsorizare, mecenat shelley shelley Va rog sa-mi dati un sfat. Vreau sa platesc studiile universitare ale nepoatei mele ( este fata cumnatei mele ) . As dori sa-mi spuneti ce tip de contract as ... (vezi toată discuția)