Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere bursa PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere bursa PFA

Buna ziua,

Ca si reprezentant unic al unui PFA, pot deduce valoarea unei burse private acordate copilului meu?
Buna ziua,
Conform Art 7 din legea 376/2004 privind bursele private "Bursa privată nu poate fi acordată, în condițiile prezentei legi, rudelor sau afinilor până la gradul al IV-lea inclusiv"