Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... fond funciar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

fond funciar

Sunt jurist stagiar la o primarie si ma confrunt cu urmatoare problema: in baza unei sentinte date în primă instanţă, comisia locala de fond funciar a fost obligata să pună în posesie reclamantul; comisia locală de fond funciar a depus recurs dar pentru anularea unor cheltuieli de judecată, nu ni s-a comunicat soluţia dată în recurs, iar azi am aflat că s-a respins, dar de la reclamant, nu oficial. Sentinţa primei instanţe datează din februarie 2009. Cum pot ataca acum sentinţa, având în vedere că nu ni s-a comunicat soluţia în recurs?
Verificati solutia data recursului, online. Intrati pe site-ul tribunalului care a judecat recursul si cautati dupa nr. de dosar. Nu va arata decizia in intregime, insa veti sti daca recursul a fost admis/respins si in ce baza. Daca recursul a fost respins, nu va mai raman decat caile extraordinare de atac (contestatia in anulare, revizuirea) cu incadrarea in conditiile si termenele expres prevazute de lege.
Recursul a fost respins in 29.06.2009.