Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somajul Tahnic in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somajul Tahnic in Revisal

Buna ziua,
Daca am suspendat contractele de munca pana in 15.05.2020 - somaj tehnic. Starea de urgenta este pana in data de 14.05.2020. Eu transmit incetarea suspendarii in revisal, in data de 13.05.2020? Si salariatul vine la munca in data de 15.05 sau 14.05? sau transmit in revisal cu data de 14.05? Si ziua de 14.05 este considerata stare de urgenta? se acorda indemnizatie de somaj pt ziua de 14.05?
Cum trebuie sa procedez corect?
Multumesc.
Data incetarii suspendarii 14.05.2020.

Salariatul vine la munca in data de 15.05.