Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Piata agroalimentara
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Piata agroalimentara

Buna ziua,

In contextul situatiei, va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarea problema.
Parintii mei au un stand cu produse de curatenie si igiena personala intr-o piata acoperita (hala). Din 28 martie , politia economica a inchis standul conform ordonantei militare.
Acum, odata cu intrarea in stare de alerta, ei isi pot deschide standul?
Nu as vrea sa ne ducem la stand si sa primim vreo amenda.
Va multumesc!
Așteptați să apară cadrul legislativ, care reglementează noua ”stare”!