Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenzi 15-17 mai 2020
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenzi 15-17 mai 2020

In perioada 15-17 mai se sanctioneaza legal nepurtarea mastii in spatiile inchise si deplasarea in afara localitatii fara declaratie?
Teoretic...nu vad cum, H.G.-ul de aseara nu am vazut sa contina sanctiuni, legea intra in vigoare abia de luni... ( si nu am citi-o sa vad ce contine...).
Dar sa nu abuzam de asta si sa fim responsabili.