avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenzi 15-17 mai 2020
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenzi 15-17 mai 2020

In perioada 15-17 mai se sanctioneaza legal nepurtarea mastii in spatiile inchise si deplasarea in afara localitatii fara declaratie?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:52, 15 Mai 2020
Teoretic...nu vad cum, H.G.-ul de aseara nu am vazut sa contina sanctiuni, legea intra in vigoare abia de luni... ( si nu am citi-o sa vad ce contine...).
Dar sa nu abuzam de asta si sa fim responsabili.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis stefan88u stefan88u Aseara m-a oprit un echipaj de politie si a vazut ca e avariata masina de la un impact minor cu un caine. I-am zis ca nu am scos autorizatia pentru ... (vezi toată discuția)
Este legala amendarea persoanelor care nu poarta masca in spatiu ... eduard27 eduard27 este legala amendarea persoanelor care nu poarta masca in spatiu deschis? (vezi toată discuția)
Necesitatea prelungirii starii de alerta o considerati utila sau inutila? CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Va trebui stabilit din nou la nivel politic daca se impune sau nu prelungirea starii de alerta. Forul parlamentar va trebui sa decida. Daca nu se va ... (vezi toată discuția)