avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1330 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... 15 mai intrebare
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

15 mai intrebare

Salut! Daca eu locuiesc in Buftea, aceasta apartinand zonei metropolitane Bucuresti, ma pot deplasa in Bucuresti fara declaratie? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 11:27, 15 Mai 2020
Din cate am inteles eu doar cei care lucreaza in Bucuresti nu au nevoie de declaratii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie pe proprie raspundere valerius1510 valerius1510 In cuprinsul formularului se mentioneaza \'\'zona metropolitana\'\' ca limita de circulatie fara Declaratie, dar nu se face referire deloc pentru ceilalti ... (vezi toată discuția)
Chiria locuintei ca cheltuiala deductibila in alta localitate fata de sediul social vctnt vctnt Salut! Am deschis acum cativa ani un SRL-D cu activitate de prestari servicii. Sediul social este in Iasi iar toti cei 4 angajati sunt domiciliati tot in ... (vezi toată discuția)
Declaratie pe propria rapundere - stare de alerta AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! Este necesara declaratia pe propria raspundere pt iesirea din localitate pt a merge intr-o localitate la 30 km? (vezi toată discuția)