Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina neinscriptionata cu radar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina neinscriptionata cu radar

Buna ziua. Astazi am fost inregistrat de radar aflat pe o masina fara insemnele politiei. Doresc sa stiu ce sanse reale am sa contest provesul verbal in legatura cu masina la pândă. Am cautat articole de lege referitor la masinile neinscriptionate....si imi dau din anul 2019 , ba ca judecatorii curti au atacat legea ( interzicerea masinilor neinscriptionate cu radar ) ba au lasato cum era....ca iohanis a intors legea inapoi ...nu am mai inteles nimic. Deci cum este ? Legala sau nu . "Pânda" cu alte masini.. va multumesc.
Daca ati avut viteza ce apare pe radar = sanse 0.
Nu exista nici o panda, exista preventie.