Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reducere program de lucru Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reducere program de lucru Revisal

Procedura reducere program de lucru de la 5 zile la 4 zile pe saptamana, implica raportarea in Revisal a zilei nelucrate ca suspendata in fiecare săptămână? Și dacă zilele difera pentru angajați? Și fac mereu act adițional, respectiv decizie de suspendare și decizie de încetare a suspendarii?
Chiar în text rezidă soluţia chestiunii. REDUCERE PROGRAM. Adicătelea angajatul va avea program REDUS de 32 ore. Dacă îi veţi reduce salarizarea ori nu e o chestiune de negociere a C.I.M. cu program redus. Acest anranjament se consemnează în Act Aditional la CIM, se înscrie în REVISAL şi se transmite către ITM prin [ link extern ] /