Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obtinere spor salarial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obtinere spor salarial

Buna ziua!
As dori sa ma ajutati in urmatoarea problema: in cazul in care luna aceasta s-au implinit 3 ani de cand ar fi trebuit sa primesc un spor salarial si inca nu am trimis o cerere in instanta pentru recuperarea drepturilor salariale din aceasta perioada, este prea tarziu pentru a trimite sau se prescrie doar luna respectiva (sau lunile)?
Va multumesc!
Se prescrie doar ceea ce a depășit 3 ani...
Multumesc!