avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce avocati pot fi trecuti pe imputernicirea avocatiala?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce avocati pot fi trecuti pe imputernicirea avocatiala?

Daca o societate de avocati a incheiat o conventie de conlucrare profesionala cu un cabinet de avocat, poate societatea de avocati sa treaca pr imputernicirea avocatiala avocatul din cabinetul de avocat?
Ultima modificare: Joi, 21 Mai 2020
george-neagu, moderator
Evident. Altfel, care ar fi rostul contractului de conlucrare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Referitor la convenția de conlucrare dintre formele de exercitare a profesiei de avocat Daniel.Andrei Daniel.Andrei Bună ziua, Am o rugăminte, dacă mă puteți lămuri. Referitor la convenția de conlucrare profesională dintre două forme de exercitare a profesiei ... (vezi toată discuția)
Colaborare sau conlucrare? ContSters58959 ContSters58959 sunt av.titular de cabinet si vreau sa inchei un contract cu o casa de avocati cum este corect conform statutului contract de colaborare sau contract de ... (vezi toată discuția)
Am resedinta in strainatate. legalizare imputernicire la succesiune. bellman bellman Am resedinta in strainatate. In Romania la succesiunea dupa tatal meu vreau sa o imputernicesc pe mama mea sa ma reprezinte. Datorita unui accident nu ma pot ... (vezi toată discuția)