Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort in afara tarii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort in afara tarii

Care sunt sansele unui divort dintre o englezoaica si un roman cu cetatenie engleza in Romania este posibil avand in vedere ca el nu mai are cetatenie romana?
Unde a fost incheiata casatoria?
Si unde a fost ultimul domiciliu comun a sotilor?
Casatoria sa incheiat in Anglia si domociliul tot in Anglia mai precis in Londra si in urma caruia au rezultat 2 copii acum minori de 7 si respectiv 4 ani.
Si daca nu ar putea aici acolo ar trebui sa
se supuna legilor de acolo nu?