Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fara plata...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fara plata...

Buna ziua,
Este normal ca întreprinderea la care lucrez sa i-a decizia sa se lucreze 4 zile din săptămână iar a -5-a zi sa fim in fara plata?
Imi poate afecta somajul daca in caz ca se închide fabrica sau chir si la pensionare?
Multumesc anticipat!
Ziua respectiva nu vi se va lua in calcul nici la pensie si nici la somajul acordat in baza Legii 76/2002.