Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indice de corectie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indice de corectie

Am fost pensionat pe caz de boala la data de 1 dec.2000,iar din septembrie 2016 m-am pensionat pt. limita de varsta.
Acum beneficiez de recalcularea pensiei prin includerea indicelui de corectie conformdeciziei nr.702 din 31 oct. 2019 a ccr?
Consider ca veti beneficia de aplicarea indicelui de corectie doar daca obtineti hotarare judecatoreasca definitiva, sau daca va aparea o noua decizie a CCR cu trimitere si la legea 3/1977, nu doar la legea 19/2000.