Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recunoaștere vechime în carnetul de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recunoaștere vechime în carnetul de muncă

Bună ziua,
În urma primirii deciziei de pensie am constatat că peste 11 ani de vechime nu au fost valorificați, între 01.05.1986-25.08.1997. deoarece înregistrările din carnet nu respectă prevederile Decretului 92/1976. Cum pot rezolva această problemă. având în vedere că societatea aparținea de CENTROCOOP București,dar funcționa în municipiul Piatra Neamț, în perioada respectivă, ulterior închizându-se? De unde aș putea scoate o adeverință care să ateste vechimea din carnet?
Mulțumesc anticipat celor care mă pot ajuta cu un sfat!
Despre ce societate este vorba?
I.P.P.S.C. Piatra Neamț
Incercati la:
Direcţia Judeţeană a Arhivelor Naţionale Neamţ
Adresa: Piatra Neamţ, strada V.A. Urechia nr.4-6, jud. Neamţ
Telefon: 0233/211.360
Fax: 0233/235.035
E-mail: neamt@arhivelenationale.ro