avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... INTREBARE LEGEA 19/2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

INTREBARE LEGEA 19/2020

Buna ! Conform legii 19/2020 privind acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor...sunt anumite categorii de angajați care pot beneficia de măriri salariale dacă au fost în câmpul muncii în aceasta perioada. Îmi spuneți va rog care sunt aceste categorii de salariați? ...altele decat cele din MAI, penitenciare și cadre medicale. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: sorinahetes , utilizator 09:41, 6 Iunie 2020
Este vorba despre angajații sistemului național de apărare, angajaților din penitenciare, personalului din unitățile sanitare publice, personalului din serviciile sociale rezidențiale și altor categorii stabilite prin ordin al ministrului afacerilor interne, al ministrului economiei, energiei și mediului de afaceri și al ministrului transporturilor, infrastructurii și comunicațiilor, după caz.
Va multumesc de raspuns! dar acele alte categorii stabilite prin ordin....cum pot afla care sunt? multumesc
Care sector va intereseaza ?
Administrație publica locala-serviciul asistenta sociala
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Iunie 2020
sorinahetes, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca lyly64 lyly64 Buna seara, va rog o angajata a beneficiat in perioada 01.04 - 17.04,de zile libere potrivit prevederilor Legii 19/2020, zilele libere platite pentru copil. ... (vezi toată discuția)
Zile libere pentru ingrijire copil patzi patzi Va rog sa imi spuneti daca sotul meu (politist),beneficiaza de plata zilelor libere pentru ingrijirea copilului(10 ani) ,in cazul in care programul meu de ... (vezi toată discuția)
Concediu - zile libere părinte polițist Laura Nicolae Laura Nicolae Polițist cu copil 8 ani și unul dintre părinți pensionar poate intra in concediu pentru îngrijire copil suspendare cursuri școlare (vezi toată discuția)