avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Patronul a luat cei 75% de la stat dar acum nu mai ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Patronul a luat cei 75% de la stat dar acum nu mai vrea sa deschida si ma trimite in somaj

Patronul a luat cei 75% de la stat dar acum nu mai vrea sa deschida si ma trimite in somaj. are acest drept?
Mentionez ca am lucrat receptioner la hotel .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:41, 5 Iunie 2020
Bună ziua,

Nu v-a transmis dvs. suma de bani reprezentant șomajul tehnic?
Angajatorul este obligat sa facă plata către dvs., fiind un abuz faptul ca ii păstrează pentru el.

Ati mai deschis un topic pe acest subiect
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce ma sfatuiti sa fac? - procedură șomaj tehnic Maria Adriana Marinescu Maria Adriana Marinescu Buna ziua, situatia este urmatoarea: srl mic, 5 angajati, productie articole pielarie si blanarie. Situatie economica cunoscuta - criza economica creeata ... (vezi toată discuția)
Bună ziua!! am o adeverință eliberată de ministerul de interne ... Ionel19610111@gmail.com Ionel19610111@gmail.com Bună ziua!! Am o adeverință eliberată de ministerul de interne ,în care se dovedește că am lucrat doi ani și o lună în condiții specialede ... (vezi toată discuția)