Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Patronul a luat cei 75% de la stat dar acum nu mai ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Patronul a luat cei 75% de la stat dar acum nu mai vrea sa deschida si ma trimite in somaj

Patronul a luat cei 75% de la stat dar acum nu mai vrea sa deschida si ma trimite in somaj. are acest drept?
Mentionez ca am lucrat receptioner la hotel .
Bună ziua,

Nu v-a transmis dvs. suma de bani reprezentant șomajul tehnic?
Angajatorul este obligat sa facă plata către dvs., fiind un abuz faptul ca ii păstrează pentru el.

Ati mai deschis un topic pe acest subiect
www.avocatnet.ro/forum/discu...