Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cursuri neacreditate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cursuri neacreditate

Buna ziua!

Intentionez sa organizez cursuri de perfectionare pe design/programare (zona software & design grafic), achitabile online (procesator de plati), in cadrul unui SRL. As dori sa stiu daca este necesara obtinerea de autorizatii/cursuri de formator sau altele pentru a putea tine aceste cursuri legal. Mentionez ca nu doresc sa ofer certificari, ci doar sa ne impartasim cunostintele din domeniu.

Va multumesc!
mlizz19, utilizator
daca vreti sa faceti schimb de cunostinte, asta nu se cheama curs.
Nu am spus schimb de cunostinte :)
"Mentionez ca nu doresc sa ofer certificari, ci doar sa ne impartasim cunostintele din domeniu."
sper ca vorbim aceeasi limba

mlizz19 a scris:
Nu am spus schimb de cunostinte :)
Bănuiesc că pluralul e folosit pentru că sunt mai multe persoane în firmă cu astfel de cunoștințe.

Mentionez ca nu doresc sa ofer certificari

Nici nu există o astfel de condiție dacă vreți să faceți training, nu sunteți obligați să oferiți diplome acreditate. Important e să aveți codul CAEN potrivit (principal sau secundar, nu contează) - 8559 Alte forme de invatamant n.c.a.

Și să găsiți clienți care nu vor o diplomă de un formator autorizat :)
Da, ma refeream la mai multi colegi. Multumesc pentru raspuns :)