avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cursuri neacreditate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cursuri neacreditate

Buna ziua!

Intentionez sa organizez cursuri de perfectionare pe design/programare (zona software & design grafic), achitabile online (procesator de plati), in cadrul unui SRL. As dori sa stiu daca este necesara obtinerea de autorizatii/cursuri de formator sau altele pentru a putea tine aceste cursuri legal. Mentionez ca nu doresc sa ofer certificari, ci doar sa ne impartasim cunostintele din domeniu.

Va multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 5 Iunie 2020
mlizz19, utilizator
Cel mai recent răspuns: Emilika40 , utilizator 10:56, 7 Iunie 2020
daca vreti sa faceti schimb de cunostinte, asta nu se cheama curs.
Nu am spus schimb de cunostinte :)
"Mentionez ca nu doresc sa ofer certificari, ci doar sa ne impartasim cunostintele din domeniu."
sper ca vorbim aceeasi limba

mlizz19 a scris:
Nu am spus schimb de cunostinte :)
Bănuiesc că pluralul e folosit pentru că sunt mai multe persoane în firmă cu astfel de cunoștințe.

Mentionez ca nu doresc sa ofer certificari

Nici nu există o astfel de condiție dacă vreți să faceți training, nu sunteți obligați să oferiți diplome acreditate. Important e să aveți codul CAEN potrivit (principal sau secundar, nu contează) - 8559 Alte forme de invatamant n.c.a.

Și să găsiți clienți care nu vor o diplomă de un formator autorizat :)
Da, ma refeream la mai multi colegi. Multumesc pentru raspuns :)

Alte discuții în legătură

Trainer parenting - cum infiintez pfa? silviacer silviacer Buna ziua, Urmeaza sa obtin un certificare de trainer de parenting din partea unei mari companii din SUA, dupa care intentionez sa ofer cursuri de training ... (vezi toată discuția)
Firma pentru organizare de cursuri neacreditate Mihaela1_a Mihaela1_a Buna Ziua, doresc sa infiintez o firma care sa se ocupe de organizarea de cursuri de patiser. Diplomele eliberate nu vor fi avizate de ANC ( Aut. Nationala ... (vezi toată discuția)
As putea invata si pe altii despre achizitii publice, ce trebuie sa fac? vizante vizante Am lucrat in domeniul achizitiilor publice cca 7 ani (in perioada 2002 - 2009). Am fost sef serviciu Achizitii publice la o institutie de stat (cca 200 ... (vezi toată discuția)