Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Import baza de date registru non revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Import baza de date registru non revisal

O societate utilizeaza registrul salariatilor din alta aplicatie decat cea din Revisal. As vrea sa import baza de date registru non revisal.xml in aplicatia Revisal. Am validat xml-ul in .rvs, dar la import se preiau doar angajații fără istoric. Eu am nevoie sa vad istoricul modificărilor, suspendări, etc si de registru per salariat. Cum procedez in acest caz?
S-a validat mai intai fisierul non REVISAL?
Am validat fisierul non revisal si l-am salvat .rvs pentru încărcare pe Reges. Apoi am importat in Revisal fisierul .rvs doar ca apar angajații fără istoric.
econo, utilizator
Buna ziua!

Ati reusit sa importati in revisal instoricul angajatilor?
Am aceeasi problema si nu ii dau de cap.
Importul unui fişier de tip .rvs aferent unei depuneri complete a registrului de către angajator – fişier .rvs
deţinut de către angajator sau furnizat de către inspectoratul teritorial de muncă în a cărui rază teritorială angajatorul îşi are sediul / domiciliul, conduc la o bază de date de registru fără istoric, actualizată la nivelul datei la care fişerul .rvs utilizat a fost generat.