Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Solutie dosar penal politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Solutie dosar penal politie

Buna ziua ,

In cazul in care sunt nemultumit de solutia data de politie in cadrul unui dosar penal , cui ma pot adresa mai departe ?
Chiar și așa, existența relațiilor intime trebuie să reiasă în mod indubitabil din probele dosarului, pentru a se putea reține infracțiunea de mărturie mincinoasă.
În opinia mea, în lipsa fie a unei înregistrări (audio, video, sau măcar un mesaj scris prin care una dintre părți să recunoască fapta), sau a unei declarații de martor care să-i fi surprins în ”flagrant”, soluția propusă de polițistul de caz este corectă.

Cu respect,

Av. Mihai Gaita
Multumesc