Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Cum recuperez avansul dat pentru o excursie in Italia?
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Cum recuperez avansul dat pentru o excursie in Italia?

Impreuna cu fratele meu am dat avansul pentru o excursie in Italia, Roma si Florenta 8 zile. Agentia ne-a anuntat ca zborul spre Roma cu Blue air a fost anulat de compania de zbor. In acest caz ni s-a spus ca ne vor da voucher pt. biletul de zbor, vor retine 20 euro pt. comisionul lor, si ne vor da restul de bani. Noi am vrea toti banii inapoi, pt. ca vacanta s-a anulat nu din vina noastra. Ce putem face?
Ma bucur ca ati rezolvat.
Ati avut sansa.