avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 152 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... COD RUTIER IULIE 2020
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

COD RUTIER IULIE 2020

Buna seara
Mai pot obtine permis de conducere daca am 7 clase.Mentionez ca am facut SCOALA DE SOFERI si am dosarul pregatit pentru examen. (sala)
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 19:53, 12 Iunie 2020
Bună seara,

Momentan nu exista o limita la numărul de clase pe care o persoana trebuie sa o atingă pentru a putea obține permisul de conducere.
Totul este la nivel de proiect, cel puțin pana la acest moment.

macrita a scris:

Buna seara
Mai pot obtine permis de conducere daca am 7 clase.Mentionez ca am facut SCOALA DE SOFERI si am dosarul pregatit pentru examen. (sala)
Va multumesc


Nici măcar proiect nu este, e doar un fake news răsărit pe internet care, din păcate, a indus în eroare o mulțime de oameni de bună-credință.

Citiți acest articol dacă doriți detalii:
Atenție la dezinformări! Codul rutier NU se modifică de la 1 iulie în niciun fel
www.avocatnet.ro/articol_549...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se mai da legea in care sa ai 10 clase pentru permis? Corina271 Corina271 Buna ziua! Se mai da legea in care sa ai 10 clase din luna iulie pentru a obține permisul de conducere? Sau s-a mai amânat? (vezi toată discuția)
Modificari cod rutier imene imene Buna ziua, Din cate am inteles din 8 aug. 2013, odata cu intrarea in vigoare a noilor modificari pentru codul rutier, rezultatul probei teoretice auto (sala) ... (vezi toată discuția)