Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot da de permis dacă am 8 clase
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot da de permis dacă am 8 clase

In speta, puteti da pentru permis.

Regulile pentru obținerea permisului
www.avocatnet.ro/articol_568...
Nu va luați după ce a postat userul ynocentta, e dezinformare.

[ link extern ]
latka, moderator
Momentan nu este introdusa nicio conditie prin lege care sa interzica persoanelor cu un numar mai mic de "Y" clase dreptul la dobandirea permisului de conducere. Puteti sa va inscrieti linistita la scoala de soferi. Succes!
Urmare a informațiilor apărute în mediul online cu privire la introducerea învățământului minim obligatoriu de 10 clase pentru obținerea permisului de conducere, vă comunicăm faptul că, în prezent, la nivelul D.R.P.C.I.V. nu există niciun astfel de proiect de modificare a legislației în vigoare.