avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legea nr. 19/2020
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legea nr. 19/2020

Buna ziua! De la începutul pandemiei soția a rămas acasă cu fetița de 3 ani in baza legii 19/2020. Nedumerirea mea este,pana când poate rămâne acasă cu copilul?

Alte discuții în legătură

Drepturi perioada pandemie clahomastreet clahomastreet buna ziua sunt angajata din data de 28.01.2010 la o clinica privata si sunt inca in perioada de proba., Aceasta fiind de 4 luni in cazul meu.Am o fetita de 6 ... (vezi toată discuția)
Zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ StefanL61 StefanL61 Dupa aparitia Legii nr. 19 din 14 martie 2020, incepand din 16 martie sotia a ramas acasa pentru supravegherea copilului in varsta de 11 ani. Din 23 martie, eu ... (vezi toată discuția)
Legea 19 sefu2509 sefu2509 Buna ziua, Doresc un raspuns concludent la situatia specificata mai jos, care sa ma ajute sa inteleg aplicarea legii 19/2020 prin aplicarea acelui procent ... (vezi toată discuția)