Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

buna ziua , in cazul in care fostii soti sunt copropprietari asupra unui imobil dobandit in timpul casatoriei , la cine trebuie sa stea actele de proprietate in original dupa divort.

multumesc
Nu este o regulă în acest sens. Oricum, dacă unul dintre coproprietari nu mai deține actele de proprietate, le poate obține de la notariatul public care a instrumentat actele sau de la Camera Notarilor Publici teritorială în cazul în care actul a fost încheiat în perioada existenței notariatelor de stat.
Adrian ALBU, Avocat
am inteles . multumesc foarte mult
Pentru proces sunt suficiente copii xerox.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat