avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Distantare sociala in masina,transport marfa
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Distantare sociala in masina,transport marfa

Lucrez in domeniul transport marfa,in regim Taxi Marfa in oras si in tara. Sunt contactat telefonic de clienti. Ma intereseaza daca am voie sau nu,sa iau clientul in cabina masinii care are doar doua locuri . Am vazut ca la Scoala de soferi este posibil,cu masca. Instructorul si elevul stau unul langa celalalt,cu masca. Oare ar fi posibil si in cazul meu,daca asi purta si eu si clientul masca?
Cel mai recent răspuns: HUBARDONI , utilizator 06:20, 19 Iunie 2020
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_546...
In mod normal, ar trebui sa respectati aceleasi masuri ca cele din taxiuri, autoturisme scoala, mijloace de transport in comun.
Multumesc frumos,Dl.Popa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fise post instructor auto si profesor legislatie ContSters58051 ContSters58051 VA ROG DACA MA POATE AJUTA CINEVA CU FISELE DE POST PTR. INSTRUCTOR AUTO , PROFESOR LEGISLATIE SI PTR. PERSOANA CARE ACORDA PRIMUL AJUTOR LA O SCOALA DE ... (vezi toată discuția)
Legislatie rutiera crisyu crisyu cu categoria c+e se poate conduce si microbuze 17+1[cat d1]? (vezi toată discuția)
Resurse umane RACF RACF cine ma poate ajuta cu o fisa post instructor legislatie rutiera? (vezi toată discuția)