Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Distantare sociala in masina,transport marfa
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Distantare sociala in masina,transport marfa

Lucrez in domeniul transport marfa,in regim Taxi Marfa in oras si in tara. Sunt contactat telefonic de clienti. Ma intereseaza daca am voie sau nu,sa iau clientul in cabina masinii care are doar doua locuri . Am vazut ca la Scoala de soferi este posibil,cu masca. Instructorul si elevul stau unul langa celalalt,cu masca. Oare ar fi posibil si in cazul meu,daca asi purta si eu si clientul masca?
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_546...
In mod normal, ar trebui sa respectati aceleasi masuri ca cele din taxiuri, autoturisme scoala, mijloace de transport in comun.
Multumesc frumos,Dl.Popa.