avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Admis fond în parte?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Admis fond în parte?

Buna ziua!
Am avut o problemă cu o companie de telefonie. Adică am avut restanțe si nu am mai plătit. Aceștia au dat datoria la o firmă de recuperări care aceștia mau dat în judecată. Nu am stiut până azi de proces pentru ca nu locuiesc la adresa unde am primit înștiințare .
Problemă este că eu aveam de plata 4800 lei. Iar acuma din ce vad ( In textele de mai jos) mai am de plata doar 319 lei si nu este nimic pomenit de cei 4800lei . Imi puteti spune daca acesta este finalul procesului sau nu? Sau ce se întâmplă cu procesul pentru ca nu înțeleg? Va multumesc frumos!


11.06.2020
Ora estimata: 08:30
Complet: Amanari pronuntare Coman
Tip solutie: Admis fond în parte
Solutia pe scurt: Admite în parte cererea având ca obiect ordonanţă de plată. Ordonă debitorului ca, în termen de 20 de zile de la comunicarea prezentei ordonanţe, să plătească creditoarei: - suma de 119, 92 lei reprezentând contravaloare servicii, -suma de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 11.06.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarâre 1919/2020 11.06.2020

27.05.2020
Ora estimata: 09:00
Complet: Complet 13
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronun?area la data de 11.06.2020. Pronun?ată în şedinţă publică,astăzi, 27.05.2020.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 27.05.2020

18.03.2020
Ora estimata: 09:00
Complet: Complet 13
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Având în vedere Hotărârea nr.5 din data de 16.03.2020 a Colegiului De Conducere al Judecătoriei Sectorului 2 Bucureşti, urmează să amâne cauza, motiv pentru care:
Document: Încheiere de şedinţă 18.03.2020
Cel mai recent răspuns: Laurenți93 , utilizator 17:42, 17 Iunie 2020
Dle și cand întrebati un instalator sau un zugrav nu ofera un raspuns pana nu vad lucrarea.Noi nu putem sa ghicim ce se poate intampla si ce sanse sunt fără a studia hotărârea judecătorească care cuprinde motivele care au dus instanta la adoptarea unei astfel de solutii.Este ca si cum cereți unui medic un diagnostic fără să consulte pacientul.Aveti răbdare să primiti hotărârea și apoi va gânditi ce vreti sa faceti.Daca nu indicati domiciliul o sa va treziți ca se judeca si al doilea proces fără să știți și poate va treziți bun de plata..
Mulțumesc pentru raspuns. Am indicat adresa . Astept sa vină hotărârea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este normal ca instanta sa amane pronuntarea de 4 ori? wolfnight333 wolfnight333 Ma numesc marian am un proces cu flanco si sa amanat de 4 ori pronuntarea este un proces civil e normal asa ceva?X-(X-( (vezi toată discuția)
Respinge cererea irina8001 irina8001 Buna ziua, ne-a fost dat sa o vedem si pe asta , am avut un proces pe rol la tribunal pe o somatie de plata , litigii cu profesionistii , am depus toate ... (vezi toată discuția)
As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema eu am facut contestatie ... Ralucaralu91 Ralucaralu91 As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema eu am facut contestatie la o amenda si la o suspendare de permis mia dat permisu sa solutionat cazul in instanta ... (vezi toată discuția)