Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... RESPINGE CEREREA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

RESPINGE CEREREA

Buna ziua, ne-a fost dat sa o vedem si pe asta , am avut un proces pe rol la tribunal pe o somatie de plata , litigii cu profesionistii , am depus toate actele, tot ce trebuie ,inca la ultimul termen nici nu s-a mai prezentat partea reclamanta ca trebuia sa depuna inscrisuri nu a mai avut ce , si cand colo stupoare vad astazi pe just " respinge cererea " asa ceva nu am intalnit niciodata .In ce tara traim ? ce legi sunt astea? cine dirijeaza toate aceste lucruri? cum se poate? nu-mi vine a crede , la asa ceva nu ma asteptam #-o.
Ora estimata: 09:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Respinge cererea
Solutia pe scurt: respinge cererea
Document: Hotarâre 21.10.2013

Ora estimata: 09:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: amână pronunţarea la 21.10.2013
Document: Încheiere de şedinţă 14.10.2013

Ora estimata: 12:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: PENTRU CA PÂRÂTA SÃ DEPUNÃ ÎNSCRISURI
Document: Încheiere de şedinţă 16.09.2013

Ora estimata: 09:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru ca părţile să depună la dosar probele de care înţeleg să se folosească în cauză
Document: Încheiere de şedinţă 02.09.2013

Ora estimata: 09:00
Complet: CIVIL V. 7 - FOND cont adm. şi comercial
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru când reclamanta va depune la dosar duplicat de pe acţiune în vederea comunicării
Document: Încheiere de şedinţă 21.08.2013

Ora estimata: 09:00
Complet: CIVIL V. 5 - FOND cont adm. şi comercial
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru a se depune înscrisuri
Document: Încheiere de şedinţă 24.07.2013
Ce credeti dvs ? ce se intampla ?
Vedeti motivarea sentintei si in functie de motivare formulati recurs.
Nu e nimic de mirare.... instanta s-a pronuntat pe baza probelor depuse la dosar. O sa cititi in motivare ce fisuri a avut argumentatia Dvs.
La termenul din 14.10.2013 nici macar parata nu s-a mai prezentat, nici nu ma asteptam la asa solutie , nu-mi iese din minte. Tara lui "peste prajit"
La judecata nu e ca la fotbal.... nu se castiga prin neprezentarea adversarului.