avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... RESPINGE CEREREA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

RESPINGE CEREREA

Buna ziua, ne-a fost dat sa o vedem si pe asta , am avut un proces pe rol la tribunal pe o somatie de plata , litigii cu profesionistii , am depus toate actele, tot ce trebuie ,inca la ultimul termen nici nu s-a mai prezentat partea reclamanta ca trebuia sa depuna inscrisuri nu a mai avut ce , si cand colo stupoare vad astazi pe just " respinge cererea " asa ceva nu am intalnit niciodata .In ce tara traim ? ce legi sunt astea? cine dirijeaza toate aceste lucruri? cum se poate? nu-mi vine a crede , la asa ceva nu ma asteptam #-o.
21.10.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Respinge cererea
Solutia pe scurt: respinge cererea
Document: Hotarâre 21.10.2013

14.10.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: amână pronunţarea la 21.10.2013
Document: Încheiere de şedinţă 14.10.2013

16.09.2013
Ora estimata: 12:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: PENTRU CA PÂRÂTA SÃ DEPUNÃ ÎNSCRISURI
Document: Încheiere de şedinţă 16.09.2013

02.09.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: - CF 1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru ca părţile să depună la dosar probele de care înţeleg să se folosească în cauză
Document: Încheiere de şedinţă 02.09.2013

21.08.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: CIVIL V. 7 - FOND cont adm. şi comercial
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru când reclamanta va depune la dosar duplicat de pe acţiune în vederea comunicării
Document: Încheiere de şedinţă 21.08.2013

24.07.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: CIVIL V. 5 - FOND cont adm. şi comercial
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru a se depune înscrisuri
Document: Încheiere de şedinţă 24.07.2013
Ce credeti dvs ? ce se intampla ?
Cel mai recent răspuns: Bojan I.M. , Mediator 13:52, 22 Octombrie 2013
Vedeti motivarea sentintei si in functie de motivare formulati recurs.
Nu e nimic de mirare.... instanta s-a pronuntat pe baza probelor depuse la dosar. O sa cititi in motivare ce fisuri a avut argumentatia Dvs.
La termenul din 14.10.2013 nici macar parata nu s-a mai prezentat, nici nu ma asteptam la asa solutie , nu-mi iese din minte. Tara lui "peste prajit"
La judecata nu e ca la fotbal.... nu se castiga prin neprezentarea adversarului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De ce sa dat alt termen daca sotul a depus cerere de retragere a divortului? Deeaella Deeaella Ora estimata: 09:00 Complet: C 4 minori 2017 Tip solutie: Solutia pe scurt: Document: 28.11.2017 Ora estimata: 9:00 Complet: C4 minori civil ... (vezi toată discuția)
Doresc o lamurire ! alexyxy alexyxy Azi am avut infatisare la C.A.B.si pe seara a venit decizia pronuntata ,insa nu pricep,care este valabila. am castigat fondul si acum sunt nelamurit.VA ... (vezi toată discuția)
Este normal ca instanta sa amane pronuntarea de 4 ori? wolfnight333 wolfnight333 Ma numesc marian am un proces cu flanco si sa amanat de 4 ori pronuntarea este un proces civil e normal asa ceva?X-(X-( (vezi toată discuția)