Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatia de traducator expira?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatia de traducator expira?

Buna ziua,
Sunt absolventa de UW in Filologie (Germana/Engleza) si am obtinut autorizatia de traducator pt ambele limbi in 2001. Am fost PFA cativa ani apoi. In urma schimbarii rezidentei (in afara Romaniei), am anulat PFA-ul. Dupa 15 ani de inactivitate (ca traducator autorizat si PFA), autorizatia mea mai e valabila, sau a expirat intre timp? In cazul in care nu mai e valabila, care e procedura de ‘reactivare’?
Va multumesc anticipat.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_396...
In legea nr. 178/ 1997 gasiti documentele necesare pentru autorizare ca traducator.
Gasiti aici informatii despre Asociatia traducatorilor autorizati din Romania: [ link extern ] /