avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Am lucrat in grupa 1 de munca 18 ani și 9 luni,și am ieșit la pensie in anul 2006,in decizie scrie că am34 ani și 6luni vechime,am plecat de la o pensie de 290 lei și am ajuns acum la 1380 lei cu majorările aferente.Dar intilninduma cu alți colegi am aflat că au pensii mult mai mari la același stagiu,.Cum pot afla dacă mi s-au calculat corect pensia?multumesc

Alte discuții în legătură

Lamurire in decizia de pensie viorica ghimpu viorica ghimpu Buna seara, mama mea sa angajat in luna mai 1990, si a iesit la pensie cu limita de varsta la 59 ani si 6 luni.adica in 10.01.2013.lucrand in conditii ... (vezi toată discuția)
Pensie iulian_cucu iulian_cucu Am iesit la pensie pe caz de boala in anul 2004 -stagiul complet de cotizare, conform Legii.19/2000 =35 ani 0 luni -Total stagiu de cotizare realizat = 38 ... (vezi toată discuția)
Nemultumit de cuantumul pensiei va rog sa ma lamuriti si pe mine daca mi s-a calculat corect pensia de limita de varsta .sunt nascut in anul 1956 pe 23 noiembrie ,si am iesit la pensie pe ... (vezi toată discuția)