Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aport la capital social?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aport la capital social?

S-a introdus la Startupnation 2020: aportul la capitalul social subscris si varsat al societatii aplicante:
1. 6000 lei - 15p
2. 5000 lei - 10p
3. 4000 lei - 5p
Intrebarea mea este ce anume reprezinta? Spre exemplu daca am pe firma 200 lei capital social nu pot participa la program?
Pare un abuz discriminatoriu votat de clientela PSD chiar ma mir cum a aprobat președintele așa ceva !