avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aport la capital social?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aport la capital social?

S-a introdus la Startupnation 2020: aportul la capitalul social subscris si varsat al societatii aplicante:
1. 6000 lei - 15p
2. 5000 lei - 10p
3. 4000 lei - 5p
Intrebarea mea este ce anume reprezinta? Spre exemplu daca am pe firma 200 lei capital social nu pot participa la program?
Cel mai recent răspuns: Danrocomp , utilizator 20:38, 19 Iunie 2020
Pare un abuz discriminatoriu votat de clientela PSD chiar ma mir cum a aprobat președintele așa ceva !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Monografie contabila aport la capital social goanaa92 goanaa92 Mi sa dat o monografie contabila sa fac...si e destul de grea...de exemplu exercitiul 1 incepe: Pe data de 01.03 N se constituie societatea comerciala ... (vezi toată discuția)
Srl-majorare capital social. in ce termen? adela05 adela05 La un SRL, hotararea prin care se face majorare de capital social, trebuie sa fie o hotarare a adunarii generale sau extraordinare? De asemenea, tot la ... (vezi toată discuția)
Aport capital social mikitud mikitud buna ziua pt.un SRL ,cu 2 asociati in parti egale, in ce conditii se face aportul la capitalul social. as dori un raspuns detaliat. multumesc. (vezi toată discuția)