avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie in perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie in perioada de proba

In data de 15 Martie 2020 am semnat contractul urmand ca pe 20 Martie acesta sa fie suspendat din cauza pandemiei.Acum pe 15 iunie ne am reluat activitatea si vreau sa stiu daca mai sunt in perioada de proba de 90 de zile si daca imi pot da demisia fara preaviz.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: nelutza , utilizator 18:45, 23 Iunie 2020
Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, vreau sa demisionez din functie, sunt in a 2 a luna ... Floricica2020 Floricica2020 Buna seara, vreau sa demisionez din functie, sunt in a 2 a luna de proba, dar nu corespunde cu ce imi doresc, ce articol si lege sa folosesc? Multumesc (vezi toată discuția)
Documente - incetare contract de munca Alexander14t Alexander14t Buna ziua, Am incheiat un contract de munca pe durata determinata de 3 luni... si contine 15 zile perioada de proba iar din cate am citit, pot sa intrerup ... (vezi toată discuția)
Despre contractul de muncă teom96 teom96 in cazul in care am un contract pe o perioada nedeterminată, iar perioada de probă este de 90 de zile, pot demisiona? Menționez că lucrez de 11 zile( e job ... (vezi toată discuția)