Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar delapidare si fals in inscrisuri.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar delapidare si fals in inscrisuri.

Buna ziua.Sunt acuzata din anul 2015 de fostul angajator de delapidare si fals in acte.Dea lungul timpului am primit de 3 ori citatie de la organul de urmarire penala in care mi se aduce la cunostinta ca sunt inculpata in dosar art 295 al 1 rap la art 308 cod penal cu aplicarea art 35 alin 1 cod penal si art 322 al 1 cod penal toate cu aplicarea art 38 al 1 cod penal.O intrebare nu intervine termenul de prescriptie.Si care ar putea fi consecintele cele mai grave.Va multumesc.
Despre ce prejudiciu discutam?
11000 euro
Daca va angajati avocat bun puteti scapa de inchisoare.
Nu mizati pe prescriptie.
Ati incercat sa acoperiti prejudiciul?
Nu am incercat sa.l acoper