Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Complicitate la delapidare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Complicitate la delapidare

Salut, am prima abatere am extras..din magazinul Cora niste produse care au fost puse pe banda si ne scanate..am fost prins am recunoscut prejudiciu sa recuperat..dar am fost incadrat cu "complice la delapidare , fapta prev. de art 48 C pen. rap. la art 295 alin 1 din C.pen. cu aplic art 308. alin 1 din C pentru art.77. a din C penal "..momentan sunt in control juridiciar..am auzit ca ajung in instanta..imi puteai spune care ar fii pedeapsa maxima..sunt foarte tensionat.. am varsta de 18 ani imi pare rau pentru ce-am facut..va rog din tot sufletul meu daca imi puteti spune care ar fii pedeapsa maxima..
~ Conținut șters la cerere ~
Dacă nu va apărați bine aveți șanse la o pedeapsa cu executare.
Pedeapsa depinde de prejudiciu și de multe alte lucruri.
Trebuie văzut exact dosarul pentru ca avocatul sa va poată lamuri pe șanse în mod concret.
prejudiciul a fost recuperat.
Dacă prejudiciul este recuperat aveți șanse la suspendare.