avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Continuare activitate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Continuare activitate

La implinirea varstei standard de pensionare am depus dosarul la casa de pensii . In continuare doresc sa mi caut un job la privat sa ma completez cu pensia . Dupa cat timp este am sa mi se incheie un nou contract de munca ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:48, 23 Iunie 2020
Puteti sa va angajati oricand .... nu este o limita minima de timp petru a va angaja din nou

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Continuare activitate Ana_M_02 Ana_M_02 La implinirea varstei standard de pensionare am depus dosarul la casa de pensii . In continuare doresc sa mi caut un job la privat sa ma completez cu pensia . ... (vezi toată discuția)
Contract de munca lyly64 lyly64 Buna seara, va rog un angajat care in 15 mai trebui sa se pensioneze pentru limita de varsta dar a depus la institutie o cerere prin care solicita sa lucreze ... (vezi toată discuția)
Pensie la limita de varsta sau continuarea activitatii pana la 65 ani. se poate opune angajatorul? Tanpartenie@yahoo.com Tanpartenie@yahoo.com Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns . Peste 3 luni va trebui sa ies la pensie la limita de varsta. Eu doresc sa continui activitatea pana la 65 ... (vezi toată discuția)