avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Costuri pentru consultanta infinatare S.R.L
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Costuri pentru consultanta infinatare S.R.L

Bunz ziua ! As vrea sa stiu si eu daca o consultative pentru infintarea unei societati este normal sa se faca contracost ,fara a fi facute demersurile infintarii acestei societati ...
Cel mai recent răspuns: Company Advising , utilizator 10:49, 24 Iunie 2020
Consultanta juridica constituie serviciu avocatial care se presteaza, din motive lesne de inteles, contra cost!
Informatiile juridice au adesea valoare foarte mare si se dobandesc de avocat in timp.
Sunt situatii in care nu se recomanda constituirea unei societati comerciale.
Consultatia juridica este reglementata de lege.
Consultatia medicala va pare normal sa.fie platita?
Daca nu doriti sa platiti pentru consultanta, puteti sa va informati de pe siteul ONRC si sa va intocmiti dosarul - spre depunere. Societatile de consultanta si Societatile de avocatura percep taxe pentru consultanta si infiintare.
imi trebuie o semnatura electronica pentru a face rezervarea ,denumirii S.R.L-ului
Buna ziua,

Va pot ajuta cu consultanta pentru infiintare societate.Pot depune documente necesare infiintarii societatii dvs. la ONRC Bucuresti. In plus va pot oferi indrumari pe tema contabilitatii si fiscalitatii.

Scrieti mi cateva randuri pe email.
Ultima modificare: Marți, 23 Iunie 2020
Constantin Vera, Contabil

Alte discuții în legătură

Cerere verificare disponibilitate firma &rezervare denumire firma vladut28 vladut28 Buna ziua, Trebe sa infiintez un SRL. Am gasit pe net model de cerere care trebe dus la registrul comertului la sediu. Dar am gasit aici ca s-ar putea face ... (vezi toată discuția)
Înființare societate comerciala andybadea92 andybadea92 Bună ziua! As vrea sa știu dacă este normal și firesc ca o consultație cu un agent din domeniul contabil pentru înființarea unei societăți ... (vezi toată discuția)
Infiintare societate laviniamarciuc laviniamarciuc Buna ziua, Se poate va rog sa-mi explice cineva avizat, in mod detaliat si clar (adica in termeni acesibili necunoscatorilor de juridic) cum mi-as putea ... (vezi toată discuția)