Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Informatie privind contractul de prestari servicii pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Informatie privind contractul de prestari servicii pfa

Buna ! Tocmai ce am deschis un pfa pt prestari servicii la evenimente , mai exact , codul caen este 7420 pt foto, dar eu in contractul pe care il fac cu clientii as putea trece si partea de video ? Chiar daca nu am cod caen , pe certificatul de inregistrare spune asa: activitati principale. de unde trag concluzia ca foto e principala dar poate avea si secundare? DAca gresesc va rog sa ma ajutati cu informatiile utile . Si ce ar trebui sa contina contractul de prestari servicii ?
Verificați ce alte coduri caen mai sunt trecute în actul constitutiv și autorizate.
Faptul ca aveți în cod caen principal înseamnă că aceea este activitatea principala din care dvs obțineți venituri însă, dacă sunt autoritate și alte activități, le puteți desfășura liniștit.